Popis cesty na Determinační kurz Fytobentos 2009

Místo konání: Vyškovec (mapa, otvírá se v novém okně), Bílé Karpaty, horská chata Valmont, turistická mapa s lokalizací Valmontu a busových zastávek

Termín: 20. - 22. 4. 2009

Spolujízda: po uzavírce přihlášek 10. dubna zašlu všem přihlášeným seznam účastníku vč. povolených emailových adres ke zveřejnění a následně se budete moci domluvit na spolujízdě.

 

Auto

Trasa od Prahy, Brna (od Ústí nad Labem, Karlových Varů či Plzně) - D1 směr Praha-Brno-Vyškov

POZOR POZOR uzavírka silnice E50 !!! v Bučovicích (vesnice za Slavkovem u Brna)

Oficiální objížďka Brno-Uherské Hradiště je vedena přes Kyjov (značení od Slavkova u Brna) je cca na 3h. Touto objížďkou se samozřejmě můžete dát, ale je to trasa plná náklaďáků a počítejte pro ni z Brna cca 3h.

Doporučujeme Vám proto alternativní neznačenou trasu na 2h., předem si ji ale v klidu prostudujte, ať zbytečně nebloudíte a zajistěte si spolehlivého navigátora:)).

Alternativní neznačená cesta Brno-Uherské Hradiště. Mapa - otvírá se v novém okně.

Jeďte z Brna po dálnici D1 až na exit 226 (před Vyškovem), ze kterého odbočíte do leva na silnici 430 směr Rousínov a pojedete po ní cca 2 km, kde odbočíte do leva na vesnice Rostěnice, Kučerov, Bohdalice. Projedete Rostěnice a Kučerov. V Bohdalicích hned za cedulí obce na téčku se dáte do leva směr Vyškov, pozor hned po cca 500m uvnitř Bohdalic přijde prudká odbočka do prava na Hvězdlice. Jestli zvládnete do této chvíle nebloudit, tak se už neztratíte. Projedete prakticky s davem přes Kozlany (za nimi odbočka doprava na Nesovice), Milonice, Nesovice. V Nesovicích se napojíte opět na silnici E50 směr Uherské Hradiště. Pojedete přes Brankovice, Buchlovice až do Uherské Hradiště.

Z Uherského Hradiště je cesta již stejná pro obě varianty objížďkovou i bez objížďky. Jeďte přes Uherský Brod, Bánov (pozor je to z kopce a je tam radar:), Bystřici pod Lopeníkem. Za Bystřicí začíná stoupání, po cca 4km v lese  odbočte vpravo směrovka Mikulčin vrch (u motorestu Rasová). Nyní Vás od cíle dělí už jen 5km. Jeďte stále a stále do kopce. Budete míjet po levé straně rekreační chaty, penzion Kopánky a po pravé straně se Vám rozprostře nádherný výhled na okolí (Bystřice pod Lopeníkem a vodní nádrž Ordějov). Silnice Vás pak vnoří do smrkového lesa, kde po pravé straně budete míjet rekreační areál Troják, dále po 300m levé straně horskou chatu Lopatu a tři sjezdovky, ale Vy stále pokračujete po hlavní rovně, dokud se Vám nerozprostře nádherný výhled do velikého údolí vesnice Vyškovec, kde po levé straně uvidíte směrovku Valmont a úspěšně jste tak dorazili na místo konání kurzu a čeká Vás večeře!

 

Trasa od Ostravy, Olomouce

Cílem je dostat se do Uherského Brodu, odkud pokračujete stejně, jak je popsáno o odstavec výše. V případě Ostravy je ještě možná varianta přes Slovensko, kdy přijedete od Starého Hrozenkova až k Motorestu Rasová (po levé straně), odkud pokračujete odbočkou na Mikulčin vrch, jak je popsáno v odstavci výše.

 

Trasa od Bratislavy

Příjemná cesta po dálnici D1 Bratislava směr Trenčín, kde na exitu Chocholná (114km) sjedete na silnici E50. Projedete Drietomou, Starým Hrozenkovem a za ním budete stoupat do kopce až k motorestu Rasová (po levé straně), kde odbočíte vlevo směr na Mikulčin vrch. Jeďte stále a stále do kopce. Budete míjet po levé straně rekreační chaty, penzion Kopánky a po pravé straně se Vám rozprostře nádherný výhled na okolí (Bystřice pod Lopeníkem a vodní nádrž Ordějov). Silnice Vás pak vnoří do smrkového lesa, kde po pravé straně budete míjet rekreační areál Troják, dále po 300m levé straně horskou chatu Lopatu a tři sjezdovky, ale Vy stále pokračujete po hlavní rovně, dokud se Vám nerozprostře nádherný výhled do velikého údolí vesnice Vyškovec, kde po levé straně uvidíte směrovku Valmont a úspěšně jste tak dorazili na místo konání kurzu a čeká Vás večeře!

Bus

Z Prahy jezdí přímá linka Praha-Zvolen, která má po zástavce Uherský Brod 40min přestávku u motorestu Rasová (stačí si koupit jízdenku do Uherského Brodu a řidiče požádáte, zda si můžete vystoupit až na Rasové), odkud je to do místa konání kurzu horská chata Valmont cca 5km po zelené a pak po žluté (viz. popis cesty od Rasové odstavec výše), příp. se s někým domluvte, aby Vás z Rasové vzal. Z Motorestu existuje i jakási busová linka, hledejte zastávku Komňa, Nový Dvůr do zastávky Vápenice, komínky (to je snad doufám penzion Valmont).